close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Zyskaliśmy kolejne kilkaset tysięcy złotych [AUDIO]

Zyskaliśmy kolejne kilkaset tysięcy złotych [AUDIO]

Aktywnie działanie i korzystna kalkulacja Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” spowodowały zysk na poziomie kilkuset tysięcy złotych i możliwość przekazania go dla beneficjentów. Do 13 października jest czas na to, aby sięgnąć po pieniądze w aktualnym naborze. O szczegółach w Rozmowie Dnia mówił Krystian Ulbin – prezes organizacji.

- Intensywna praca w okresie wakacyjnym pozwoliła nam na to, żeby we wrześniu ogłosić kolejny nabór dla przedsiębiorców. W okresie letnim, jako jedni z nielicznych LGD-ów w województwie, przeliczyliśmy naszą strategię rozwoju po aktualnym kursie euro. Dzięki temu zyskaliśmy dodatkowe kilkaset tysięcy złotych, które możemy przeznaczyć na rozwój naszego obszaru – tłumaczył na antenie Krystian Ulbin, prezes LGD Szlakiem Granitu.

Obecnie trwa nabór wniosków, dzięki którym wsparcie mogą uzyskać osoby rozpoczynające działalność gospodarczą oraz przedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać swoje firmy. W pierwszym przypadku do wzięcia jest 50 tysięcy złotych bez wkładu własnego. Właściciele działających już firm mogą sięgnąć po kwotę ponad 177 tysięcy złotych, gdzie refundacja wynosi 65% wartości kosztów kwalifikowanych.
 
Prezes LGD Szlakiem Granitu opowiedział także o flagowych inwestycjach, które udało się zrealizować dzięki wsparciu organizacji.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:


Tagi: