close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Zespół Szkół w Strzegomiu podpisał porozumienie z Politechniką Wrocławską [AUDIO+FOTO]

Zespół Szkół w Strzegomiu podpisał porozumienie z Politechniką Wrocławską [AUDIO+FOTO]

Obchody Dnia Górnika od wielu lat są tradycją w strzegomskim Zespole Szkół. Święto kultywują nauczyciele i uczniowie Technikum Górnictwa Odkrywkowego. Tegoroczna barbórka była także okazją do podpisana porozumienia z Politechniką Wrocławską.
 
Od 3 grudnia br. oficjalnie rozpoczęła się współpraca uczniów i nauczycieli ze studentami i wykładowcami Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. - Celem porozumienia jest zacieśnienie wzajemnych kontaktów – tłumaczy Robert Wójtowicz, dyrektor Zespołu Szkół w Strzegomiu.

 
Technik Górnictwa Odkrywkowego jest jednym z najmłodszych zawodów, nauczanych w strzegomskim Zespole Szkół i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży.

 
Barbórkowa akademia była okazją do prezentacji multimedialnych, ukazujących tradycje górnicze i aktywne działania uczniów TGO. Uczestnicy spotkania mieli także możliwość wysłuchania wykładu okolicznościowego, nawiązującego do pionierów kamieniarstwa na ziemiach odzyskanych. Prelegentem był Bogusław Skolak, członek Polskiego Związku Kamieniarstwa. Na koniec nie zabrakło tradycyjnej, radosnej biesiady górniczej.

Fot.: Zespół Szkół w Strzegomiu


Tagi: