close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Zebrali prawie 19 litrów krwi! [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-02-23
  • whatshot 621
Zebrali prawie 19 litrów krwi! [FOTO]

Prawdziwym rekordem zakończyła się zbiórka krwi w Strzegomiu. 23 lutego 42 osoby pozostawiły prawie 19 litrów życiodajnego płynu.

Magazyn krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu wzbogacił się o 18,9 litra krwi. Dokładnie tyle oddali wolontariusze podczas zbiórki w gminie Strzegom. Krwiobus odwiedziły 43 osoby, z czego 42 oddały krew.

- Akcja odbywała się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, obowiązujących w trakcie trwania pandemii. Każdy zgłaszający się do oddania krwi podlegał wstępnej weryfikacji, wypełniał dodatkową ankietę i miał wykonywany pomiar temperatury ciała - tłumaczy Natalia Kozdrowiecka z RCKiK w Wałbrzychu.

Przypomnijmy, że od stycznia br. osoby, które zdecydują się oddać krew lub osocze mogą liczyć na dwa dni wolnego w pracy. Na krwiodawców czeka także bonus w postaci 33-procentowej ulgi w przejazdach komunikacji krajowej środkami publicznego transportu zbiorowego.

- Dzień wolnego przysługuje w dniu oddania oraz w dniu następnym i obejmuje wszystkich krwiodawców – wskazuje Natalia Kozdrowiecka z RCKiK w Wałbrzychu.
 
Dodatkowy dzień wolny to nie jedyny "bonus".

- Krwiodawcy, którzy co najmniej trzy razy oddali krew lub osocze, będą mogli skorzystać z 33-procentowej ulgi w przejazdach w komunikacji krajowej środkami publicznego transportu zbiorowego – dodaje Natalia Kozdrowiecka.

Ta korzyść obowiązuje w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.

Fot. Sebastian Tyniecki


Tagi: