W najbliższy weekend - Święto Granitu Strzegomskiego. Organizatorzy podali szczegółowy program [FOTO]
Drugi weekend czerwca zapowiada się w Strzegomiu pod znakiem koncertów, prezentacji i wydarzeń sportowych. W dniach 13-14 czerwca odbędzie się Święto Granitu Strzegomskiego. Jak informuje Elżbieta Pienio, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury, na plenerowej scenie wystąpią m.in. After Party, Motyle, Proletaryat i Nocny Kochanek. Nie zabraknie także gwiazd pochodzących z gminy Strzegom.
Koncerty będą się odbywać na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Poprzedzi je piątkowe wydarzenie w Centrum Aktywności Społecznej "Karmel". Jak informuje Tomasz Smagłowski, wicedyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury, będzie to wystawa Patryka Nieczarowskiego pt. "Miedź jest kobietą".
W sobotę miłośnicy biegania będą mogli wziąć udział w Ogólnopolskim Biegu Strzegomska Dwunastka Biegajmy Razem. Miasteczko biegowe będzie zlokalizowane na miejskim Rynku. Bieg odbędzie się na dystansach 6 i 12 kilometrów. Równolegle w budynku SCK II będzie trwał Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu.
W sobotę miłośnicy biegania będą mogli wziąć udział w Ogólnopolskim Biegu Strzegomska Dwunastka Biegajmy Razem. Miasteczko biegowe będzie zlokalizowane na miejskim Rynku. Bieg odbędzie się na dystansach 6 i 12 kilometrów. Równolegle w budynku SCK II będzie trwał Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu.
Jednym z wydarzeń towarzyszących będzie także 40. Strzegomska Giełda Minerałów. Jak podkreśla Elżbieta Pienio, jej tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę, w okolicy tzw. wiaty grillowej na ternie OSiR-u.
Organizatorzy informują, że wstęp na koncerty w sobotę od godziny 20.00 i niedzielę od 18.00 jest odpłatny. Dzieci do lat sześciu mają wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.
fot. archiwum Radia Sudety 24 / Emilia Rój
fot. archiwum Radia Sudety 24 / Emilia Rój
Tagi:










