close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Zastrzyk środków na inwestycje wodno-kanalizacyjne w powiecie [AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-11-08
  • whatshot 503
Zastrzyk środków na inwestycje wodno-kanalizacyjne w powiecie [AUDIO]

Prawie 9 mln otrzymają gminy Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Marcinowice oraz Świdnica na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Co ciekawe, gminy nie musiały składać wniosków, a podział nastąpił automatycznie na podstawie algorytmów oraz danych GUS na 31 października 2021r.

Jak wynika z komunikatu Ministerstwa Finansów, pieniądze na realizację projektów w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę otrzyma 910 gmin ze wszystkich regionów Polski. Środki z zakresu kanalizacji trafią zaś do 1528 gmin w kraju. Wśród nich znalazła się także gmina Dobromierz z kwotą ponad 1 miliona złotych na dofinansowanie projektów związanych z rozwojem kanalizacji. Wójt Jerzy Ulbin wskazuje, że pieniądze bardzo się przydadzą i pozwolą na budowę sieci m.in. w miejscach znajdujących się poza aglomeracją ściekową.


- Gminy nie musiały składać wniosków. Podział nastąpił automatycznie na postawie algorytmów oraz danych GUS – tłumaczy Jerzy Ulbin, podkreślając uproszczoną procedurę przyznawania środków i spory czas na ich wydatkowanie, bo aż do 2024 roku.


Wsparcie na zadania związane z rozbudową kanalizacji przyznano również:

-gminie Jaworzyna Śląska - 1.602.537 zł
-gminie Marcinowice - 1.368.740 zł
-gminie Świdnica – 4.610.142 zł, która ponadto otrzyma kwotę 300 tys. zł na projekty w zakresie wodociągów.

Według zapewnień Ministerstwa Finansów, pieniądze trafią do samorządów jeszcze w tym roku.

Fot. gmina Dobromierz


Tagi: