close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Żarowianie wesprą chorą Marcelinkę ze Strzegomia [FOTO+AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-10-27
  • whatshot 1126
Żarowianie wesprą chorą Marcelinkę ze Strzegomia [FOTO+AUDIO]

Aż trzy imprezy charytatywne zaplanowali mieszkańcy Żarowa, aby wesprzeć zmagającą się nowotworem mózgu 17-miesięczną Marcelinkę ze Strzegomia. Maraton zumby, turniej piłkarski oraz koncert Krzysztofa Rodaka to wydarzenia, które potrwają od 29 października do 2 listopada.

- 30 października pod hasłem „Gramy dla chorej Marcelinki ze Strzegomia” żarowskie kluby sportowe we współpracy z gminą zorganizują charytatywny turniej piłkarski - informuje Magdalena Pawlik z Urzędu Miejskiego w Żarowie i podkreśla, że nie można przejść obojętnie wobec dramatu, przed jakim stoją rodzice dziecka.

O fundusze na leczenie Marcelinki powalczą dzień wcześniej fani zumby, podczas maratonu, organizowanego na hali sportowej Gminnego Centrum Kultury w Żarowie.2 listopada w Zastrużu odbędzie się koncert charytatywny wraz z poczęstunkiem, z którego dochód także zostanie przekazany na leczenie dziecka.17-miesięczna Marcelinka choruje na nowotwór mózgu, a ratunkiem jest kosztowna terapia protonowa - precyzyjna metoda radioterapii, która oszczędza zdrowe tkanki i daje mniejsze ryzyko powikłań, a tym samym większe szanse powrotu do zdrowia.

Dziewczynkę można także wesprzeć przez udział w zbiórce na stronie siepomaga.pl - LINK

Fot.: siepomaga.pl


Tagi: