close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Zagrożona komunikacja miejska i wywóz śmieci w Świebodzicach [AUDIO+WIDEO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-10-28
  • whatshot 535
Zagrożona komunikacja miejska i wywóz śmieci w Świebodzicach [AUDIO+WIDEO]

Trwający od wielu miesięcy konflikt w świebodzickim samorządzie spowodował, że niebawem może przestać funkcjonować komunikacja autobusowa. Problemem może być również wywóz śmieci z miasta. O szczegółach mówił na specjalnie zwołanej konferencji burmistrz Paweł Ozga.
 
Brak porozumienia burmistrza z grupą 13 radnych spowodował, że uchwała dotycząca przekazania z budżetu 450 tys. zł na dofinansowanie komunikacji miejskiej nie została przyjęta przez Radę Miejską. Efektem może być brak środków na dalsze utrzymanie autobusów w mieście.


Burmistrz wskazał także działania, dzięki którym udało się zmniejszyć koszty związane z prowadzeniem komunikacji miejskiej, jednak to wciąż za mało i bez dofinansowanie autobusy mogą przestać jeździć.

Okazuje się, że to nie jedyny problem w Świebodzicach. Trwa bowiem spór o wysokość stawek za wywóz śmieci. Radni przez długi czas, pomimo wzrostu kosztów odbioru odpadów, utrzymywali stawkę na poziomie 19,90 zł, a to z kolei spowodowało straty spółki odbierającej śmieci.


W lipcu tego roku podjęto uchwałę, która podniosła ceny odpadów do 31 zł, jednak radni zmniejszyli ją do 22 zł.


W obecnej sytuacji burmistrz Paweł Ozga czuje się bezradny i apeluje do radnych o podjęcie decyzji, które spowodują, że mieszkańcy będą mogli nadal korzystać z komunikacji miejskiej, a odbiór odpadów nie będzie zagrożony.
Tagi: