close
Tanie Zaakwaterowanie
userad56
Reklama
userad57
Reklama
userad58
Reklama
userad59
Reklama
userad60
Reklama
userad61
Reklama
userad62
Reklama

Z Rogoźnicy do Gross-Rosen przejdzie Biały Marsz [FOTO+AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2026-05-20
  • whatshot 583
Z Rogoźnicy do Gross-Rosen przejdzie Biały Marsz [FOTO+AUDIO]

Drugi Biały Marsz pod hasłem „Kobiety dla kobiet przeciw wojnie” przejdzie z Rogoźnicy do bram byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Symboliczne wydarzenie ma upamiętnić ofiary obozu oraz wyrazić sprzeciw wobec wszelkich działań wojennych.

Jak podkreśla pisarka, dziennikarka i inicjatorka Białego Marszu - Agnieszka Dobkiewicz, pielęgnowanie pamięci o cierpieniu kobiet-więźniarek jest jedynym sposobem na nadanie mu sensu oraz odnalezienie nadziei i wzajemnego wsparcia.



Przewodnicząca Rady Kobiet Powiatu Świdnickiego - Justyna Gąsior zgodnie dodaje, że solidarność grossroseńskich kobiet powinna być współczesnym drogowskazem.



- Ruszymy ulicą Ofiar Gross-Rosen do pierwszej bramy obozu. Ubierzcie się na biało i weźcie z sobą białe kwiaty – zachęca do udziału wiceprzewodnicząca Rady Kobiet Powiatu Świdnickiego – Małgorzata Kus-Pożoga.

Wydarzenie rozpocznie się 21 maja o godzinie 14.00 pod remizą OSP w Rogoźnicy.

Organizatorami wydarzenia są burmistrz Strzegomia Krzysztof Kalinowski, gmina Strzegom oraz Strzegomskie Centrum Kultury. Patronat nad marszem objęli wojewoda dolnośląska Anna Żabska, Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz Rada Kobiet w Powiecie Świdnickim.


Tagi: