Z Rogoźnicy do Gross-Rosen przejdzie Biały Marsz [FOTO+AUDIO]
Drugi Biały Marsz pod hasłem „Kobiety dla kobiet przeciw wojnie” przejdzie z Rogoźnicy do bram byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Symboliczne wydarzenie ma upamiętnić ofiary obozu oraz wyrazić sprzeciw wobec wszelkich działań wojennych.
Jak podkreśla pisarka, dziennikarka i inicjatorka Białego Marszu - Agnieszka Dobkiewicz, pielęgnowanie pamięci o cierpieniu kobiet-więźniarek jest jedynym sposobem na nadanie mu sensu oraz odnalezienie nadziei i wzajemnego wsparcia.
Przewodnicząca Rady Kobiet Powiatu Świdnickiego - Justyna Gąsior zgodnie dodaje, że solidarność grossroseńskich kobiet powinna być współczesnym drogowskazem.
- Ruszymy ulicą Ofiar Gross-Rosen do pierwszej bramy obozu. Ubierzcie się na biało i weźcie z sobą białe kwiaty – zachęca do udziału wiceprzewodnicząca Rady Kobiet Powiatu Świdnickiego – Małgorzata Kus-Pożoga.
Wydarzenie rozpocznie się 21 maja o godzinie 14.00 pod remizą OSP w Rogoźnicy.
Organizatorami wydarzenia są burmistrz Strzegomia Krzysztof Kalinowski, gmina Strzegom oraz Strzegomskie Centrum Kultury. Patronat nad marszem objęli wojewoda dolnośląska Anna Żabska, Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz Rada Kobiet w Powiecie Świdnickim.
Tagi:










