close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Wszystkie karetki z pełną obsadą w powiecie [WIDEO+AUDIO]

Wszystkie karetki z pełną obsadą w powiecie [WIDEO+AUDIO]

Kondycja Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, związana z obsadą karetek przez ratowników medycznych oraz kwestie związane z dysponowaniem ambulansów do osób potrzebujących nagłej pomocy medycznej były tematami Rozmowy Dnia, w której gościł Piotr Fedorowicz, Starosta Powiatu Świdnickiego.
 
Starosta tłumaczył, że problemy z obsadą ambulansów w powiecie świdnickim faktycznie miały miejsce w ubiegłym miesiącu i były pokłosiem akcji protestacyjnej ratowników. – Z końcem listopada mieliśmy już pełne obsady i nie było żadnych luk jeśli chodzi o dyżury – wskazuje Piotr Fedorowicz.

 
Gość Rozmowy dnia odniósł się również do sytuacji, w których do osób pilnie potrzebujących nagłej pomocy medycznej były wysyłane karetki z innych powiatów lub Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i wyjaśnił, że świdnicka stacja nie wysyła swoich ambulansów do pacjentów, a robi to dyspozytor odbierający zgłoszenie z Wrocławia, a czasem z innego krańca Polski.

 
-Poprosiliśmy o pisemne wyjaśnienie tych zdarzeń Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu, prowadzące dyspozytornię medyczną dla naszego powiatu, z powiadomieniem służb wojewody, bo liczba tych niezrozumiałych przypadków w krótkim okresie czasu nie wskazuje na ich incydentalność – tłumaczy Piotr Fedorowicz.
 
Starosta świdnicki zapewnił także o tym, że obecnie wszystkie ambulanse mają pełną obsadę z rezerwą na zwolnienia chorobowe.
 

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy dnia:


Tagi: