close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Wielkie kolarskie emocje już w sobotę 3 lipca

Wielkie kolarskie emocje już w sobotę 3 lipca

Już w najbliższą sobotę 3 lipca Nowice staną się stolicą polskiego kolarstwa. Rusza VII edycja wyścigu szosowego „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Udział w wydarzeniu dotychczas potwierdziło 130 reprezentantów klubów kolarskich z całej Polski. Zgłoszenia cały czas napływają.

To będzie z całą pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń kolarskich w Polsce. Zawodnicy będą ścigać się na trasie, która w tym roku przebiegać będzie przez aż cztery miejscowości naszej gminy – Nowice, Bolesławice, Stary Jaworów i Piotrowice Świdnickie. Organizatorami są Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska oraz Stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś”. W organizację włącza się corocznie także sam Tadeusz Mytnik – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym kraju, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego który pierwsze sportowe kroki stawiał właśnie w gminie Jaworzyna Śląska, w MKS „Karolina”.

- Moja pasja rodziła się tu, w Nowicach. Nie sądziłem, że po wielu latach, po kilku dekadach ona się przeniesie na coś tak wielkiego, że stanę się wzorem dla młodzieży. Cechami sportowca są cierpliwość i pokora. Tego chcemy nauczyć młodych ludzi. Żeby poznali siebie, poczuli, jaka jest ich wartość, właśnie poprzez sport. Żeby wiedzieli, że pokora daje dużo, bo pokorny człowiek ma wiele możliwości, wiele dróg życia. I to właśnie w Nowicach, w gminie Jaworzyna Śląska, w powiecie świdnickim z sąsiadami, znajomymi, przyjaciółmi, rodziną, czynimy – mówi Tadeusz Mytnik.

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili również inni utytułowani polscy kolarze, m.in. Józef Beker, Mieczysław Nowicki, Rajmund Zieliński, Henryk Charucki.
 
W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy w każdym wieku - zrzeszeni, którzy posiadają aktualną licencję kolarską i ważne badania lekarskie oraz niezrzeszeni po wypełnieniu oświadczenia (w dniu zawodów). Dzieci startują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów, w ich obecności. Kto nie zdążył zapisać się przez internet, może to zrobićw dniu wydarzenia. Biuro zawodów będzie czynne w Nowicach w „Koziarni” w godzinach od 8.00 do 9.30.
 
Start wyścigu zaplanowano na godz. 11.00. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale, a na najlepszych - atrakcyjne nagrody. Po sportowych emocjach na trasie wyścigu organizatorzy zapraszają na piknik, który odbędzie się na terenie „Koziarni”.

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie www.mkskarolina.com.
 
Harmonogram wydarzenia:

8.00 - 9.30 - zapisy

10.00 – 15.00 – fotobudka, warsztaty strzelania z łuku tradycyjnego pod okiem utytułowanego łucznika Roberta Cieślaka

11.00 – start pierwszych zawodników

11.16 - prezentacja XIX strojów przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jaworzyna

13.30 - 14.00- pokazy sekcji judo działających przy MKS Karolina

15.00 - 18.00- strefa aktywności dla dzieci

16.00 - 20.00- zjeżdżalnia dla dzieci

16.30 – 17.00 – występ zespołu „Jaworzynianie”

18.00 - 24.00- zabawa taneczna z zespołem Janko

Przez cały czas trwania wydarzenia organizatorzy zapraszają do odwiedzania stoisk gastronomicznych. Wszystkie atrakcje pikniku są bezpłatne.


Tagi: