close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Wbili łopatę pod budowę małej obwodnicy w Świebodzicach [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-12-08
  • whatshot 411
Wbili łopatę pod budowę małej obwodnicy w Świebodzicach [AUDIO+FOTO]

Ruszyła budowa małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego w Świebodzicach. 8 grudnia u zbiegu ulic Andersa i Dąbrówki odbyło się symboliczne wbicie łopaty, rozpoczynające inwestycję. Burmistrz Świebodzic, Paweł Ozga, podkreśla, że nowa droga usprawni dostęp komunikacyjny w tym rejonie miasta i skróci czas przejazdu przez jedno z największych osiedli w mieście.Burmistrz określa inwestycję, jako niezbędną, aby rozładować korki, tworzące się przy drogach wyjazdowych z Osiedla Piastowskiego.Radości z rozpoczęcia budowy nie kryje prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, Elżbieta Krzan, która dostrzega w inwestycji sposób na poprawę bezpieczeństwa dla mieszkańców osiedla.Obwodnica Osiedla Piastowskiego, zgodnie z umową, ma być gotowa na koniec sierpnia 2024 roku, choć i burmistrz, i kierownik budowy nie ukrywają, że liczą na wcześniejsze zakończenie prac.

Budowa drogi w sumie pochłonie ponad 11 mln zł z czego 4,15 mln zł pochodzi z dotacji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostała kwota ponad 6,9 mln zł pochodzi z budżetu gminy Świebodzice.

W symbolicznym wbiciu łopaty pod budowę wzięli udział przedstawiciele władz miasta, SM w Świebodzicach oraz wykonawcy inwestycji.


Tagi: