close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Warsztaty uważności i redukcji stresu w Zespole Szkół

  • Oświata
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-10-25
  • whatshot 450
Warsztaty uważności i redukcji stresu w Zespole Szkół

Umiejętności trwałego obniżania fizycznych i psychologicznych symptomów stresu nabyli uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu. To efekt warsztatów, zorganizowanych przy współpracy placówki z powiatem świdnickim. Zajęcia prowadziła doświadczona psycholog i nauczyciel uważności – Agnieszka Trzyma.

Warsztaty odbyły się w połowie października w ramach powiatowego programu ochrony zdrowia psychicznego młodzieży szkół ponadpodstawowych po wielomiesięcznej edukacji zdalnej, generującej alienację i problemy emocjonalne uczniów.

- Dzięki temu wsparciu uczniowie klas drugich (…) nabyli umiejętności trwałego obniżania fizycznych i psychologicznych symptomów stresu, uwalniania się od presji niepokojących myśli, odzyskania kontroli i równowagi emocjonalnej, relaksowania się – informuje kadra szkoły na swojej stronie internetowej.

Warto podkreślić, że warsztaty uważności – mindfulness są świecką formą medytacji, stosowaną jako metoda terapeutyczna, przynosząca ulgę w stresie, trudnych emocjach i pomagajaca lepiej znosić dyskomfort fizyczny oraz ból.


Tagi: