close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

W Żarowie i Jaworzynie Śląskiej przybędzie nowych mieszkań [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-10-22
  • whatshot 644
W Żarowie i Jaworzynie Śląskiej przybędzie nowych mieszkań [FOTO]

Włodarze 17 gmin z subregionu wałbrzyskiego, w tym także burmistrz Żarowa i Jaworzyny Śląskiej, podpisali akt notarialny spółki SIM Sudety. Wkrótce w regionie powstanie 900 mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM) mają zająć się budową tanich mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności. Cechą tego typu lokali ma być niski czynsz, w granicach 11 - 12 zł za 1 m kw., z możliwością dopłat z Funduszu Mieszkaniowego. Udziałowcami spółki SIM Sudety są Krajowy Zasób Nieruchomości oraz samorządy.

- Powołanie do życia spółki SIM Sudety otwiera możliwość wybudowania w Żarowie 200 nowych mieszkań, z których 80% będzie przeznaczone na wynajem i co najważniejsze z nawet o połowę niższymi stawkami czynszu niż na rynku komercyjnym. To olbrzymia szansa na własne mieszkanie dla rodzin, których nie stać na wzięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie – wskazuje burmistrz Leszek Michalak.

Według zapowiedzi Krajowego Zasobu Nieruchomości w gminie Jaworzyna Śląska powstanie 50 nowych mieszkań.

Samorządy, będące udziałowcami spółki SIM Sudety, otrzymały dotacje z budżetu państwa o wartości 3 mln zł każda, które zostaną przeznaczone na wkład do spółki. Budowa pierwszych mieszkań ma się rozpocząć w 2023 roku.
 
Fot.: KZN


Tagi: