close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

W Strzegomiu powstaną 132 nowe mieszkania [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-12-01
  • whatshot 1126
W Strzegomiu powstaną 132 nowe mieszkania [AUDIO+FOTO]

W Strzegomiu przy ul. Parkowej powstaną 3 budynki wielorodzinne ze 132 mieszkaniami oraz podziemnymi garażami.  Inwestycję, wartą prawie 43 mln zł, zrealizuje świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wraz z Gminą Strzegom.

-Gmina wniosła od siebie nieruchomość gruntową oraz część kapitału, celem nabycia udziałów w spółce –
tłumaczy Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia i informuje, że środki pochodzą m.in. z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Inwestycja będzie realizowana m.in. w oparciu o kredyt Banku Gospodarstwa Krajowego, przyznany na preferencyjnych warunkach z wykorzystaniem finansowania z Funduszu Dopłat – kwotą ponad 22,7 mln zł.


-Wybudowane mieszkania będą lokalami na wynajem o umiarkowanej wysokości czynszów – dodaje Zbigniew Suchyta.Inwestycja - w zamyśle strzegomskich władz samorządowych – ma nakłonić do powrotu młodych ludzi, do Strzegomia.Mieszkania przeznaczone byłyby również dla emerytów i seniorów, którzy szukają lokum w dobrym standardzie.


Przypomnijmy, że Urząd Miejski w Strzegomiu kilkanaście miesięcy temu przeprowadził badania ankietowe, które wykazały spore potrzeby lokalnego rynku mieszkaniowego.

Fot.: Pexels / Jovydas Pinkevicius, UM w Strzegomiu


Tagi: