close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

VII edycja wyścigu „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika” już 3 lipca [FOTO]

  • Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-06-03
  • whatshot 650
VII edycja wyścigu „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika” już 3 lipca [FOTO]

Nowice po raz kolejny staną się stolicą polskiego kolarstwa, a do gminy Jaworzyna Śląska zawitają nie tylko reprezentanci klubów z całej Polski, ale też plejada najbardziej utytułowanych polskich kolarzy. Na czele imprezy stanie pochodzący z Nowic Tadeusz Mytnik – medalista olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw świata i wielokrotny mistrz Polski.

To będzie z całą pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń kolarskich w Polsce. Trasa będzie przebiegać przez cztery miejscowości gminy Jaworzyna Śląska: Nowice, Bolesławice, Stary Jaworów i Piotrowice Świdnickie.
 
Organizatorami są Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska oraz Stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś”. W organizację włącza się corocznie także sam Tadeusz Mytnik – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym kraju, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego który pierwsze sportowe kroki stawiał właśnie w gminie Jaworzyna Śląska, w MKS „Karolina”.
 
 – Pomysł zorganizowania wyścigu zrodził się w 2014 r., przy okazji odwiedzin Tadeusza Mytnika w rodzinnych stronach. Ideą wydarzenia od samego początku jest popularyzacja kolarstwa wśród miejscowych dzieci i młodzieży. Już pierwsza edycja wyścigu w 2014 r. zdobyła uznanie kolarzy i działaczy oraz na stałe weszła do kolarskiego kalendarza. Rok później naszą gminę odwiedziły inne sławy światowego kolarstwa: Józef Beker, Mieczysław Cielecki, Henryk Charucki, Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Mieczysław Nowicki oraz Rajmund Zieliński. Dla wielu uczestników wyścigu, a także organizatorów i sponsorów zdjęcie z mistrzem olimpijskim lub mistrzem świata było przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci. W ubiegłym roku pandemia uniemożliwiła organizację wyścigu. Z tym większym zapałem przystąpiliśmy do działania w tym roku. Liczymy na to, że 3 lipca spotkamy się w Nowicach w doskonałych nastrojach i z żyłką rywalizacji na trasach – mówi Rafał Kwiatkowski, prezes MKS Karolina w Jaworzynie Śląskiej.
 
W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy w każdym wieku - zrzeszeni, którzy posiadają aktualną licencję kolarską i ważne badania lekarskie oraz niezrzeszeni po wypełnieniu oświadczenia (w dniu zawodów). Dzieci startują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów, w ich obecności. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy jbielik1972@wp.pl najpóźniej do 30 czerwca.
 
– Wszystkim, którzy nie zdążą się zapisać w tym terminie, albo mimo wcześniejszych planów zechcą jednak dołączyć do wyścigu, zapewniamy możliwość zapisania się w dniu wydarzenia. Biuro zawodów będzie czynne w Nowicach w „Koziarni” w godzinach od 8.00 do 9.30 – zachęca Jacek Bieliński, dyrektor wyścigu, zastępca prezesa MKS Karolina. Zawodnicy wystartują punktualnie o godz. 11.00.
 
Na mecie na najlepszych czekać będą atrakcyjne nagrody, a po sportowych emocjach na trasie wyścigu organizatorzy zapraszają na piknik, który odbędzie się na terenie „Koziarni”.
 
– Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Odbędą się pokazy judo i strzelania z łuku tradycyjnego. W strefie aktywności na pewno doskonale będą się bawić najmłodsi uczestnicy pikniku. Nie zabraknie również pysznych potraw przygotowanych przez mieszkańców Nowic. Wystarczy wziąć ze sobą dobry humor, a my zadbamy o resztę – zachęca Teresa Gawron, prezes Stowarzyszenia „Nowice – nasza wieś”.  

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie www.mkskarolina.com.

Fot.: materiały organizatora


Tagi: