close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Tomkowiccy strażacy rosną w siłę [WIDEO+FOTO]

Tomkowiccy strażacy rosną w siłę [WIDEO+FOTO]

W miniony piątek oficjalnie przekazano druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomkowicach samochód pożarniczy marki Volvo. To nie jedyny nowy nabytek strażaków. We wrześniu br. oddano do użytku remizę strażacką, na którą mieszkańcy sołectwa czekali kilkadziesiąt lat.
 
-Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim jednostkom oraz sympatykom, którzy uczestniczyli razem z nami w tym ważnym dla nas dniu – relacjonują wydarzenie w mediach społecznościowych strażacy z OSP Tomkowice.
 
Wóz strażacki marki Volvo wcześniej służył druhom z OSP Strzegom, ale został zastąpiony nowym pojazdem marki MAN i dzięki temu trafił w ręce tomkowickich strażaków.
 
Warto w tym miejscu przypomnieć, że we wrześniu br. oddano do użytku nową remizę strażacką w Tomkowicach, na którą mieszkańcy tego sołectwa czekali kilkadziesiąt lat. Koszt inwestycji wyniósł ok. 826 tys. zł, zaś dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to kwota rzędu 287,7 tys. zł.
 
O tym, jak bardzo ważnym ogniwem w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom gminy Strzegom jest sieć Ochotniczych Straży Pożarnych nie trzeba przekonywać. Dlatego sytuacje, w których druhowie przy wsparciu organów samorządowych i rządowych rosną w siłę, powinny cieszyć nie tylko strażaków, ale wszystkich mieszkańców.

Fot.: facebook / Gmina Strzegom
Film: facebook / OSP TomkowiceTagi: