close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Świebodziczanie pobiegli Tropem Wilczym i nie tylko [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-09-27
  • whatshot 778
Świebodziczanie pobiegli Tropem Wilczym i nie tylko [FOTO]

W niedzielne przedpołudnie, w okolicach świebodzickiego stawu Czarcie Oko wystartował bieg Tropem Wilczym. W wydarzeniu wzięło udział ponad 80 uczestników, którzy oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944-1963.
 
Świebodzicka edycja biegu z powodu przedłużających się obostrzeń sanitarnych i kłopotów organizacyjnych została przeniesiona z 1 marca na 26 września br.
 
Uczestnicy we wszystkich grupach wiekowych pobiegli najpierw na dystansie 1963 metrów, który jest związany z datą śmierci Józefa Franczaka – pseudonim „Lalek”, będącego ostatnim poległym w boju partyzantem ruchu poakowskiego w Polsce. Bardziej zaprawieni uczcili pamięć bohaterów na dodatkowych dystansach 5 i 10 kilometrów. W biegu wziął udział Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska, poseł na Sejm RP, dla którego Świebodzice są rodzinną miejscowością.
 
Każdy z uczestników biegu otrzymał m.in. pamiątkowy medal i koszulkę z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych. Najlepsi zawodnicy na dodatkowych dystansach otrzymali także pamiątkowe puchary.

Lokalnym organizatorem biegu od 2015 roku w Świebodzicach jest stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice. 

Fot.: bieg.obywatelskieswiebodzice.pl


Tagi: