close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strzegomianie na pomoc Marcelince. W najbliższą niedzielę festyn, a niebawem rajd!

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-11-12
  • whatshot 828
Strzegomianie na pomoc Marcelince. W najbliższą niedzielę festyn, a niebawem rajd!

14 listopada, w najbliższa niedzielę, w hali Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się niezwykły festyn charytatywny z ogromem atrakcji dla wszystkich, którzy otworzą swoje serca i wyrażą chęć pomocy małej strzegomiance - Marcelince, zmagającej się z ciężką chorobą. Kilka dni później Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji zorganizuje charytatywny rajd!

17-miesięczna dziewczynka choruje na nowotwór mózgu. Ma za sobą operację usunięcia guza, jednak ze względu na jego lokalizację nie udało się usunąć nowotworu w całości. Teraz ratunkiem dla Marcelinki jest kosztowna terapia protonowa – precyzyjna metoda radioterapii, która oszczędza zdrowe tkanki i daje mniejsze ryzyko powikłań, a tym samym większe szanse powrotu do zdrowia.Aby zabrać potrzebne środki na terapię i rehabilitację, ruszyło wiele akcji w regionie. Najbliższa rozpocznie się już w niedzielę (14.11.) od godziny 12.00 na hali widowiskowo-sportowej w Strzegomiu. Inicjatorami festynu charytatywnego są gmina Strzegom, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Strzegomskie Centrum Kultury.

Na uczestników czeka ogrom atrakcji, w tym duża kolorowa zjeżdżalnia z motywem pirackim, plac zabaw „Spongebob”, suchy basen z kulkami, wata cukrowa dla wszystkich bez limitu, warsztaty eksperymentalno-chemiczne, wyspa z klockami architektonicznymi, wyspa z klockami lego oraz wyspa ze słomkami animacyjnymi. Nieco starsi skorzystają z warsztatów robotyki i programowania oraz malowania obrazów za pomocą nici „string art”.

Wszystkim gościom czas umilą występy grup ze strzegomskich przedszkoli i szkół. Gwiazdami na scenie będą zespoły: Kostrzanie oraz MSV z Jawora.Kolejna akcja już 27 listopada

To jednak nie koniec akcji na rzecz Marcelinki. Znana z działań charytatywnych Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji zorganizuje „Mikołajkowy Przerajd dla Marcelinki”. Start już 27 listopada, jednak zapisy trwają tylko do 17 listopada.

- Aby wystartować w rajdzie należy: posiadać prawo jazdy, pojazd musi być ubezpieczony i dopuszczony do ruchu, uiścić opłatę w wysokości minimum 50 zł na skarbonkę „Mikołajkowy przerajd dla Marcelinki” do dnia 20.11.2021 z dopiskiem nr rejestracyjny lub nazwa załogi. Zgłoszenia, które muszą zawierać dane: nr rejestracyjny, imię i nazwisko kierowcy lub nazwa załogi, imię dziecka/dzieci, prosimy wysyłać na adres strzegomskagrupamilosnikowmoto@gmail.com - tłumaczą organizatorzy "przerajdu". 
Dziewczynka jest pod opieką Fundacji Siepomaga. Uruchomiona została też zbiórka na leczenie i rehabilitację Marcelinki. Z kolei Za pośrednictwem facebooka organizowane są licytacje na rzecz dziewczynki: Licytacje dla malutkiej Marcysi, Armia Mikołajka dla Marcelinki.


Tagi: