close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strzegom: Góra Krzyżowa to nie tor offroadowy

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-02-03
  • whatshot 967
Strzegom: Góra Krzyżowa to nie tor offroadowy

Do redakcji Radia Sudety 24 wpłynęła informacja o tym, że w minioną sobotę 28 stycznia sześć samochodów terenowych jeździło po Górze Krzyżowej . Wszelkie tego typu zjawiska odnotowane na terenach leśnych są bezwzględnie piętnowane przez straż leśną.

Wjazd do lasu oraz poruszanie się po ścieżkach leśnych jest zabronione i karane mandatem w wysokości 500 zł (lub wyższym w przypadku zniszczenia fragmentu lasu) przez straż leśną, straż graniczną, policję czy straż miejską.

Zasady udostępniania lasów są precyzyjnie opisane w rozdziale 5 Ustawy o lasach - informuje Malwina Sokołowska  z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Apeluje też o nagłaśnianie tego typu przypadków, ponieważ nielegalne jazdy po lasach są niestety coraz częstsze. Są potencjalnym zagrożeniem dla spacerowiczów oraz poważnie szkodzą zieleni i zwierzętom.

Przejechali się po lesie i co się takiego stało? - można by zapytać. A co gdyby doszło do jakiegoś wypadku, potrącenia spacerowicza lub psa? Oby nie trzeba było szukać odpowiedzi na te i podobne pytania.


Tagi: