Sportowa inwestycja za blisko 3 mln zł. Powstaje nowe zaplecze OSiR-u w Strzegomiu [FOTO]
Szatnie z prysznicami, toalety dla zawodników i publiczności, taras widokowy oraz sala konferencyjna z zapleczem kuchennym znalazły się w projekcie powstającej na ternie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu inwestycji spotowej. Łączna powierzchnia użytkowa nowego budynku wyniesie około 380 metrów kwadratowych.
- Nowe szatnie znacząco poprawią komfort korzystania z infrastruktury sportowej OSiR-u. Inwestycja skróci dojście zawodników na boiska, usprawni komunikację podczas organizacji meczów piłkarskich oraz podniesie standard całego kompleksu sportowego – informuje burmistrz Strzegomia, Krzysztof Kalinowski.
Z nowego obiektu korzystać będą drużyny piłkarskie, sędziowie, lokalne stowarzyszenia sportowe oraz organizatorzy wydarzeń odbywających się na terenie OSiR. - Nowy budynek będzie także dużym wsparciem przy organizacji wydarzeń plenerowych odbywających się na terenie kompleksu sportowego w Strzegomiu – dodaje włodarz.
Całkowita wartość inwestycji wynosi 2 880 000 zł. Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Strzegomiu pozyskał na realizację zadania dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 413 000 zł, natomiast pozostałą kwotę — 1 467 000 zł — zabezpieczyła w swoim budżecie gmina Strzegom. Wykonawcą inwestycji została firma Silesian Construction ze Świdnicy. Termin realizacji inwestycji określono na koniec lutego 2027 roku.
fot. OSiR Strzegom
fot. OSiR Strzegom
Tagi:










