close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Senioralia świętem świebodziczan w jesieni życia [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-10-25
  • whatshot 719
Senioralia świętem świebodziczan w jesieni życia [FOTO]

Seniorzy, choć mają duże pokłady energii, potrzebują bodźca, który je uaktywni.  Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach ma na to sposób, organizując Senioralia - święto dla osób będących w jesieni życia, dające również możliwość zwrócenia uwagi lokalnej społeczności na aktywność osób starszych.

Tegoroczna, V edycja imprezy rozpoczęła się od barwnego korowodu, który w minioną sobotę przeszedł przez świebodzicki Rynek. Była to okazja do złożenia życzeń i wręczenia seniorom symbolicznego klucza do miasta, który osobiście przekazał burmistrz Paweł Ozga. Uczestnicy wydarzenia nie pozostali dłużni i zaśpiewali specjalnie przygotowaną dla włodarza piosenkę.

- Następnie wszyscy udali się do hali OSiR, gdzie miała miejsce druga część imprezy (…). Oprócz Zespołu "Świebodziczanie", który dał wspaniały pokaz talentu, występowały gościnnie również zespoły: "Retro", "Irysy", "Żeliszowianie", "Miłek", a także zaprzyjaźniona z PZERiI Joanna Siwarska oraz Barbara Zawadzka – tłumaczą urzędnicy ze świebodzickiego ratusza.

Senioralia były także okazją do wręczenia przez członka zarządu głównego Polskiego Związku Emerytów Stanisława Dziedzica nagrody, którą zdobyli "Świebodziczanie" podczas 10-lecia Amatorskiej Twórczości Seniorów w Jeleniej Górze za zajęcie I miejsca, jako zespół, a także zdobycia najwyższego podium przez członkinię formacji – Grażynę Pantal.

Fot.: UM w Świebodzicach


Tagi: