close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Rząd uruchamia tarczę antyinflacyjną. Benzyna, gaz i prąd mają być tańsze [WIDEO]

Rząd uruchamia tarczę antyinflacyjną. Benzyna, gaz i prąd mają być tańsze [WIDEO]

O przyczynach rosnących cen energii elektrycznej, paliw silnikowych oraz gazu ziemnego w Polsce i Europie, a także rządowym programie obniżek podatków dla złagodzenia skutków inflacji mówił w Rozmowie Dnia Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska.

Polityk przedstawił najważniejsze założenia rządowej Tarczy antyinflacyjnej, wymieniając wśród nich m.in. czasową obniżkę akcyzy na paliwa silnikowe czy zwolnienie od akcyzy dla sprzedaży energii elektrycznej, wykorzystywanej przez gospodarstwa domowe.

Ireneusz Zyska wymienił wdrożenie dodatku osłonowego, jako narzędzia, które w ramach Tarczy antyinflacyjnej ma ochronić nawet do 7 mln gospodarstw domowych w związku z rosnącymi cenami gazu i energii elektrycznej.Tarcza antyinflacyjna, oprócz amortyzacji skutków inflacji dla budżetów domowych, zakłada także wprowadzenie tzw. oszczędnej administracji. Wiceminister wskazał, że chodzi w tym przypadku o redukcję wydatków, które nie są konieczne i nie mają wpływu na profesjonalne funkcjonowanie administracji.

 
Elementy tarczy antyinflacyjnej mają być wprowadzone w przeciągu najbliższych tygodni. Jak zapowiada wiceminister Ireneusz Zyska, od 20 grudnia zacznie obowiązywać obniżka cen paliw, związana z redukcją wysokości akcyzy do minimalnego, dopuszczonego w UE poziomu.Gość Rozmowy Dnia zaprosił także słuchaczy do przyłączenia się, do akcji społecznej pn. „Murem za polskim mundurem” i zapowiedział, że będzie można to zrobić już 18 grudnia podczas świdnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.


Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania całej audycji:


Tagi: