close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Powstanie Centrum Turystyczne Granitowego Szlaku [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-06-25
  • whatshot 741
Powstanie Centrum Turystyczne Granitowego Szlaku  [FOTO]

25 czerwca br. Krystian Ulbin – prezes LGD Szlakiem Granitu oraz Grzegorz Macko – wicemarszałek województwa dolnośląskiego podpisali umowę o dofinansowanie na budowę Centrum Turystycznego Granitowego Szlaku. – Lokalizacja nie jest przypadkowa, ponieważ ma na celu ściągniecie ruchu turystycznego z drogi krajowej nr 5 na „Granitowy Szlak” – wskazuje Krystian Ulbin.

Centrum ma być dwukondygnacyjnym obiektem, które pomieści muzeum granitu oraz będzie przestrzenią do promocji produktów lokalnych.

- W Centrum odbywać się będą warsztaty, szkolenia oraz spotkania dla mieszkańców regionu i turystów. Wszelkie działania będą skupione wokół produktu lokalnego i będą miały na celu jego rozwój, wzmocnienie marki oraz rozpoznawalności na rynku  – dodaje prezes Ulbin.

Centrum Granitowego Szlaku powstanie w ramach projektu współpracy pn. „Turystyka Regionalna i Promocja Produktu Lokalnego” realizowanego przez LGD „Szlakiem Granitu” w partnerstwie z LGD Dobra Widawa, realizującą podobny projekt o nazwie „Centrum Rekreacyjno-Turystyczne Dobrej Widawy”.

Otwarcie obiektu planowane jest na wrzesień przyszłego roku.

Fot.:Radio Sudety 24 / Sebastian Tyniecki


Tagi: