close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Pościg za 26-latkiem z zakazem kierowania i narkotykami

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-10-04
  • whatshot 672
Pościg za 26-latkiem z zakazem kierowania i narkotykami

Kolizją z radiowozem zakończył się pościg za 26-letnim mieszkańcem powiatu świdnickiego, który nie dość, że miał aktywny zakaz  kierowania pojazdami mechanicznymi, to do tego posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

- Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w Świebodzicach. Policjanci drogówki zauważyli kierującego pojazdem marki Alfa Romeo, który jechał z nadmierną prędkością. Dali więc kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak ten nie zareagował i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg, który jednak nie trwał długo i zakończył się kolizją z radiowozem - relacjonuje mł. asp. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Piratem drogowym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który podróżował wraz z 36-letnim pasażerem, również mieszkańcem powiatu świdnickiego. Przy obu mężczyznach ujawniono „zawiniątka” z amfetaminą.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 26-latek ma aktywny zakaz  kierowania pojazdami mechanicznymi, a ponadto pojazd którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani, usłyszeli również zarzuty. 36-letniemu pasażerowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a 26-letniemu kierowcy do 5 lat pozbawienia wolności. O losie mężczyzn zdecyduje jednak Sąd.

Fot.: KPP w Świdnicy


Tagi: