close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Policja przypomina o prawidłowym zabezpieczeniu przewożonego ładunku [AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-05-24
  • whatshot 344
Policja przypomina o prawidłowym zabezpieczeniu przewożonego ładunku [AUDIO]

Prawidłowy załadunek i jego zabezpieczenie to podstawa bezpiecznego transportu. Zasady te jasno określone są w kodeksie drogowym. Niestety, niektórzy kierowcy ignorują obowiązujące przepisy. Zdarza się, że z pojazdu ciężarowego w czasie jazdy spadają m.in. żwir, kawałki ziemi czy kamienie, które uszkadzają inne samochody. 

Oficer prasowy KPP w Jaworze, asp. szt. Ewa Kluczyńska apeluje do kierowców o właściwe zabezpieczanie przewożonego ładunku i przypomina o podstawowych zasadach bezpiecznego transportu.Policja przypomina również, że niedopuszczalny jest przewóz śmieci czy materiałów sypkich, które są nieodpowiednio zabezpieczone. 

- Należy także pamiętać, że wszelkie urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa ładunku powinny być chronione przed rozluźnieniem się, swobodnym zwisaniem lub spadnięciem podczas jazdy – dodaje oficer prasowy Ewa Kluczyńska i przestrzega, że  nagłe przemieszczenie się ładunku i wypadnięcie z auta może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu innych jego użytkowników.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wszystkie przepisy, zasady oraz regulacje w tym zakresie są zawarte w art. 61. Prawa o ruchu drogowym. 


Tagi: