close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Pijany spacerował z 2-letnim dzieckiem w środku nocy!

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-01-20
  • whatshot 406
Pijany spacerował z 2-letnim dzieckiem w środku nocy!

-W wózku leżała mała dziewczynka, a jej ojciec, pchając go w środku nocy miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie – informują świdniccy policjanci. Mundurowi zaopiekowali się dzieckiem i pojechali z nim do szpitala sprawdzić, czy nic się jej nie stało, a 29-letni mężczyzna został zatrzymany.

Nietrzeźwego mężczyznę policjanci zauważyli około 1.00 w nocy na ulicy Kliczkowskiej w Świdnicy. 29-latek pchał wózek, w którym znajdowała się 2-letnia dziewczynka.

- Wyraźnie nie panował nad sytuacją, bo zataczając się, zjechał wózkiem na ulicę i szarpał za rączkę. Mężczyzna był kompletnie pijany i mało komunikatywny, a dziecko ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych – wskazuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Badania przeprowadzone przez policjantów wykazały, że 29-latek ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

- Mężczyznę, który w takim właśnie stanie ,,opiekował się’’ swoją córeczką, zatrzymano i obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sytuacji. Sprawdzają między innymi też, czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce w przeszłości – dodaje Magdalena Ząbek.

Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie powiadomiono Sąd Rodzinny.


Tagi: