• Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-07-07
  • whatshot 1289

Odrobina piasku i słońca wystarczyły do tego, aby boisko do sportów plażowych w Świebodzicach stało się areną zmagań zawodników. Podczas pierwszego Gran Prix w siatkówce plażowej stawiło się aż 16 par!

4 lipca br. w wakacyjnym nastroju w szranki stanęło 11 par męskich i 5 par damskich. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta Świebodzice - Paweł Ozga, któremu asystował wiceburmistrz Tobiasz Wysoczański oraz Prezes Zarządu OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Jarosław Pizuński.
- Turniej panów odbył się zgodnie z zasadami gier na plaży - systemem "brazylijskim", natomiast panie zmierzyły się w formacie "każdy z każdym".Po blisko 6 godzinach gier poznaliśmy zwycięzców pierwszej rundy Grand Prix – tłumaczy Bartosz Wesołowski z OSiR w Świebodzicach.

W turnieju pań bezapelacyjna okazała się para Kamila Żołądek/Wiktoria Raba, która wygrała wszystkie swoje mecze.

Klasyfikacja I Grand Prix Świebodzic - turniej kobiet.

1. Kamila Żołądek/WIktoria Raba
2. Kinga Szyrner/Agnieszka Sitko
3. Aleksandra Lupa/Joanna Smernicka
4. Ewelina Pawelska/Paulina Pawelska
5. Agnieszka Jerzyk/Agnieszka Czarzasta

Po emocjonujących walkach w ćwierćfinałach, półfinałach i meczach finałowych najlepsza okazała się para Baran/Płużka, którzy w finale pokonali braterską parę Jerzyk/Jerzyk.

Klasyfikacja I Grand Prix Świebodzic - turniej mężczyzn.

1. Miłosz Baran/Dominik Płużka
2. Bartosz Jerzyk/Michał Jerzyk
3. Paweł Malicki/Jakub Jaworski
4. Maciej Leński/Piotr Zieliński
5-6. Bartosz Wraga/Tomasz Kafel, Kamil Gmyr/Krystian Gryczuk
7-8. Paweł Dusza/Jakub Bednarczuk, Błażej Dudzik/Oliwier Mroziński
9-11. Wojciech Stawiany/Kamil Sadowski, Tomasz Korościk/Hubert Korościk, Kacper Sikora/Jakub Chruszcz

Grand Prix Świebodzic, to cykl turniejów, który składa się z 4 rund. Kolejna już w najbliższą niedzielę, 11 lipca.  III rundę zaplanowano na 31 lipca a wielki finał na 29 sierpnia.