close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Pętla kredytowa – jak z niej wyjść? [AUDIO]

Pętla kredytowa – jak z niej wyjść? [AUDIO]

Według danych Krajowego Rejestru Długów Polacy mają do spłacenia ponad 46 mld zł. Blisko połowa tej kwoty należy do multidłużników – grupy która znalazła się już w tzw. pętli kredytowej lub jest na prostej drodze do tego, by w nią wpaść. Jak wyjść z zadłużenia, nie zaciągając kolejnych zobowiązań  - tłumaczyła w Rozmowie Dnia doradca finansowy Magdalena Szwed.
 
Pętla kredytowa to nic innego, jak spłata zadłużenia kolejnym zobowiązaniem. - Wpadają w nią osoby, które biorą kredyty czy chwilówki na bieżącą spłatę rat – wyjaśnia doradca finansowy, Magdalena Szwed z Kasy Stefczyka w Strzegomiu i dodaje, że przed każdym zaciągnięciem pożyczki należy zadać sobie pytanie, czy nas na nią stać.

Ekspert przestrzegła, aby dokładnie zapoznawać się z warunkami umowy, którą podpisują kredytobiorcy i wskazała najważniejsze jej elementy, które mogą decydować o całkowitym koszcie branej pożyczki.

Magdalena Szwed odniosła się do trudnego tematu sposobów wyjścia z długów i tzw. pętli kredytowej. – Nie jest to prosta sprawa, ale możliwa do zrobienia – mówi ekspert z Kasy Stefczyka, wymieniając dostępne narzędzia.

 
W audycji pojawiły się także inne porady na sposoby wyjścia z zadłużenia oraz wątek tzw. chwilówek „na klik” i różnic między kredytem, a pożyczką.
 
Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:

 


Tagi: