close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Odnowili kwatery żołnierzy poległych podczas I wojny światowej [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-12-10
  • whatshot 515
Odnowili kwatery żołnierzy poległych podczas I wojny światowej [AUDIO+FOTO]

Zakończył się remont ścieżek oraz renowacja elementów kamiennych i metalowych kwater żołnierzy z I wojny światowej, usytuowanych na cmentarzu komunalnym przy ul. Olszowej w Strzegomiu. To jednak nie koniec prac. Ze względu na dofinansowanie projektu z dwóch źródeł, inwestycja została podzielona na dwa zadania.

Pierwszy etap prac został zrealizowany z dofinansowaniem w ramach programu „Groby i cmentarze  wojenne  w  kraju”  ze  środków  Ministra  Kultury,  Dziedzictwa  Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w kwocie 135 tys. zł.- Całkowita wartość zadania wynosi 369 tys. zł – tłumaczy Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.


Obecnie trwa drugi etap zadania. – Planowany termin zakończenia prac to 9 czerwca 2022 roku – wskazuje Katarzyna Cioruń z UM w Strzegomiu.


Warto w tym momencie podkreślić, że drugie zadanie jest realizowane dzięki środkom finansowym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Dofinansowanie w kwocie: 30.000,00 EUR Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz 1.764,70 EUR Budżet Państwa. Projekt nosi nazwę „Zpřístupnění kamenných památek a pamětních míst města Hořice a gminy Strzegom / "Udostępnienie kamiennych zabytków i miejsc pamięci miasta Hořice i gminy Strzegom”.


Tagi: