close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Od września nowy bat na recydywistów drogowych! [AUDIO]

Od września nowy bat na recydywistów drogowych! [AUDIO]

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zmiany są ogromne, a najwyższe stawki kar sięgają kwoty 5000 złotych. Od września br. recydywiści drogowi otrzymają dwukrotnie wyższą grzywnę za popełnianie tych samych wykroczeń, a punkty karne pozostaną przez 2 lata na kontach kierowców.

- Praktycznie 10-krotnie podniesiono górną skalę mandatu karnego, który mogą nałożyć policjanci za wybrane wykroczenia – podsumowuje zmiany w taryfikatorze st. asp. Szymon Szczepaniak, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

 


Od 2022 roku w życie weszły nowe przepisy związane m.in. z prowadzeniem pojazdów w stanie nietrzeźwości. – Jest to przestępstwo obarczone ogromnymi konsekwencjami karnymi i finansowymi -  wskazuje Szymon Szczepaniak.

 
Zaostrzenie kar dla niefrasobliwych kierowców spowodowało, że na drogach jest bezpieczniej. - Przekroczenia prędkości cały czas się zdarzają, chociaż (...) jest ich dużo mniej, niż było w analogicznym okresie lat ubiegłych – dodaje zastępca naczelnika WRD.

 
Kolejne zmiany w Kodeksie Wykroczeń wejdą w życie od 17 września 2022 roku. Recydywiści drogowi otrzymają dwukrotnie wyższą grzywnę, jeżeli w ciągu dwóch lat popełnią to samo wykroczenie. – Nowe przepisy zakładają także wprowadzenie mechanizmu uzależniającego usunięcie punktów karnych od uregulowania mandatu. Oznacza to, że będą one usuwane z konta kierowcy dopiero po upłynięciu 2 lat od dnia opłacenia kary – tłumaczy st. asp. Szymon Szczepaniak.

 
Nie da się ukryć, że teraz za swoje błędy i gapiostwo będzie trzeba słono zapłacić. Warto zatem przestrzegać przepisów, aby na drogach było bezpieczniej, a z portfela nie ubyło pieniędzy.

Fot.: policja.pl


Tagi: