close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Od 50 do 100 tys. zł wsparcia na uruchomienie własnej firmy. Rusza nabór! [AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-12-29
  • whatshot 338
Od 50 do 100 tys. zł wsparcia na uruchomienie własnej firmy. Rusza nabór! [AUDIO]

Na 50 lub 100 tys. zł bezzwrotnego wsparcia mogą liczyć osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.  3 stycznia 2022 r. Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” ogłosi nabór wniosków. W puli jest 900 tys. zł.

W naborze będą mogli wziąć udział mieszkańcy gminy Strzegom, Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Kostomłoty, Świdnica, Żarów, Udanin. – Będą mogli starać się o wsparcie w kwocie 50 lub 100 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej – tłumaczy Krystian Ulbin, prezes LGD „Szlakiem Granitu”.


Wsparcie będzie dotyczyło osób bezrobotnych, ale także tych, którzy obecnie pracują, a środki powinny być przeznaczone na założenie własnej firmy.

- Nabór wniosków rozpocznie się 18 stycznia i będzie trwał do 1 lutego – informuje Krystian Ulbin i przypomina, że ważna jest również kolejność składania dokumentów.


Istotne w naborze jest to, że działalność gospodarczą można rozpocząć dopiero po podpisaniu umowy o przyznanie pomocy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. - Cały proces formalny związany z rozpoczęciem funkcjonowania firmy może potrwać nawet pół roku – wskazuje prezes LGD „Szlakiem Granitu”.


Całkowita kwota przeznaczona na wsparcie przyszłych przedsiębiorców to 900 tys. zł.
 
Fot.: Pexels


Tagi: