close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Nowe wozy u świdnickich strażaków [FOTO+AUDIO]

Nowe wozy u świdnickich strażaków [FOTO+AUDIO]

20 samochodów ratowniczo-gaśniczych, wartych około 19 milionów złotych, trafiło do 15 komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej na Dolnym Śląsku. Dwa auta przyjechały do świdnickiej komendy. Od niedawna w taborze służy również nowy samochód operacyjny.

Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się 17 stycznia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. – Pierwszy samochód to jest ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy, który trafi do JRG w Świebodzicach – tłumaczy mł. bryg. Łukasz Grzelak zastępca komendanta PSP w Świdnicy.
 
Wartość pojazdu z to 1 079 640,00 zł, z czego 100 000,00 zł stanowił wkład Starostwa Powiatowego w Świdnicy i 25 000,00 zł  wkład Gminy Świdnica.

- Drugi pojazd to jest średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który zostanie tutaj w Świdnicy – wskazuje zastępca komendanta.
 
Wartość pojazdu z wyposażeniem to 998 760,00 zł z czego 100 000,00 zł stanowił wkład Gminy Świdnica.

Oba auta zakupiono z budżetu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Wojewody Dolnośląskiego i Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

W ostatnim czasie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy wzbogaciła się również o nowy samochód operacyjny. – Będzie on służył funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Świdnicy, którzy będą jeździli do większych i poważniejszych zdarzeń, poważniejszych, jako grupa operacyjna komendanta powiatowego – wymienia Łukasz Grzelak.
 
Nowy samochód operacyjny kosztował 149 750,00 zł, a jego zakup był możliwy dzięki wsparciu gmin z terenu Powiatu Świdnickiego: gminy Dobromierz, gminy Świdnica, gminy Strzegom, miasta Świdnica, gminy Żarów, gminy Marcinowice, i firmy Eneris na łączną kwotę 79 000,00 zł. Pozostałą kwotę w wysokości 70 750,00 zł stanowił wkład Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.


Tagi: