- Kultura
- Muzyka
Świdnica ponownie stanie się stolicą ekstremalnej perkusji. W grudniu powróci Drummers From Hell Festival, jedno z najbardziej energetycznych wydarzeń muzycznych w regionie. – 27 grudnia 2025 roku odbędzie się trzecia edycja wydarzenia współorganizowanego
- Kultura
- Muzyka
Miłośnicy ekstremalnych brzmień i mistrzowskiej gry na perkusji mogą szykować się na powrót Drummers From Hell Festival. Wydarzenie powróci w grudniu do Świdnicy. Koncert zaplanowano w nowej lokalizacji. - 27 grudnia 2025 roku odbędzie
- Muzyka
Tytani melodyjnego death metalu - Dark Tranquillity potrząsnęli wrocławską estradą. Szwedzi koncertowali 8 października w ramach Ultima Ratio Fest 2025, grając koncert z zespołami Soen, Equilibrium i Iotunn. - To była bardzo udana edycja festiwalu
- Muzyka
Strzegomsko-wałbrzyski zespół OYA powraca z mocnym, bezkompromisowym singlem, któremu towarzyszy profesjonalny teledysk. Utwór w rockowym i buntowniczym stylu opowiada o arystokracji, elitach i ich demoralizacji, ukazując kontrast pomiędzy pozornym
- Muzyka
Seed Of Love to singiel promujący najnowszy album Fragments. Jego autorem jest świdnicki producent muzyczny Dariusz Mizidar Miziarski. Utwór porywa elektronicznym pejzażem dźwiękowym, a teledysk – zmysłowym pokazem nowoczesnegu baletu. Dariusz
- Muzyka
„Idę swoją drogą, nie ma żadnych granic” – tymi słowami rozpoczyna się energetyczny utwór „Vamos Señorita” w wykonaniu wokalistek ze świdnickiego zespołu ARTyści. 15 sierpnia swoją premierę miał teledysk, w którym hiszpańskie
- Muzyka
- Tęsknię za latem – takim słowami zaczyna się klimatyczny i chillowy utwór z udziałem wokalistek ze świdnickiego zespołu ARTyści. Można w nim zobaczyć Soffie, Kinię Kusion, Livkę Ordys, Blankę Pierucką i Laurę Tomaszewską. Dziewczętom
- Muzyka
Duński zespół Volbeat ogłosił premierę swojego dziewiątego albumu „God Of Angels Trust”. Płyta pojawi się w czasie trasy koncertowej „Greatest Of All Tours Worldwide”, podczas której Michael Poulsen, Jon Larsen i Kaspar Boye Larsen odwiedzą
- Muzyka
Legenda polskiego heavy metalu wystąpiła w Świdnicy. Zespół Turbo, bo o nim mowa, pojawił się 14 marca w stolicy powiatu w ramach wiosennej trasy koncertowej pn. „Wiecznie młodzi w metalu”. Spotkanie było okazją do rozmowy z ikoną zespołu
- Kultura
- Muzyka
Czterech lokalnych raperów będzie miało szansę wystąpić przed kilkutysięczną publicznością podczas tegorocznych Dni Świdnicy. Nabór ogłosił Świdnicki Ośrodek Kultury. Czasu jest jednak niewiele. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 marca. -



