close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Komputery dla dzieci rodzin byłych pracowników PGR [AUDIO]

Komputery dla dzieci rodzin byłych pracowników PGR [AUDIO]

Laptopy, komputery stacjonarne, dostęp do internetu i niezbędne akcesoria trafią do dzieci i młodzieży z rodzin byłych pracowników PGR. Sprzęt zakupią samorządy i wydadzą go na podstawie złożonych przez mieszkańców wniosków. O szczegółach mówiła w Rozmowie Dnia Anna Hałas z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Wart 80 mln zł program grantowy PPGR, ogłoszony przez Ministerstwo Cyfryzacji zakłada, że sprzęt trafi do około 20 tys. uczniów szkół podstawowych i średnich z rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych w całym kraju.

Jak wskazuje Anna Hałas ze strzegomskiego magistratu, niezbędny sprzęt zakupi gmina i następnie przekaże go beneficjentom, pod warunkiem, że zakwalifikuje ich do tego prawidłowo złożony wniosek.

Aby można było się ubiegać o wsparcie, należy spełnić dwa warunki. Uczeń musi mieszkać na ternie gminy, gdzie funkcjonowały zlikwidowane PGR-y, a jego członek rodziny pracował w zlikwidowanym Państwowym Gospodarstwie Rolnym.
Czasu na składanie wniosków jest jednak niewiele, ponieważ dokumenty powinny trafić w ręce urzędników do 29 października br.
Projekt ma na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży z terenów zlikwidowanych państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej równego dostępu do rozwoju cyfrowego.

Wszelkie informacje o programie oraz dokumenty można pobrać TUTAJ

Zachęcamy do wysłuchania całej Rozmowy Dnia:


Tagi: