close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Jest ślisko! Od rana dwa zdarzenia drogowe w powiecie! [FOTO+AUDIO]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-12-06
  • whatshot 844
Jest ślisko! Od rana dwa zdarzenia drogowe w powiecie! [FOTO+AUDIO]

Policjanci i strażacy mieli pełne ręce roboty. Poniedziałkowy poranek rozpoczął się od dwóch zdarzeń na drogach w powiecie świdnickim. W obu przypadkach doszło do zderzenia aut osobowych z ciężarowymi.  

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godzinie 6.13  na drodze ze Strzegomia do Świdnicy. –Na wskazanym odcinku drogi kierujący samochodem osobowym, ciągnąc przyczepę, nie dostosował  prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się mimośrodkowo z samochodem ciężarowym wraz z naczepą –tłumaczy Szymon Szczepaniak, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Po godzinie 7.00 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z tzw. łącznikiem autostradowym miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe. –Kierujący samochodem VW Golf nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu zestawowi pojazdów ciężarowych - wskazuje  Szymon Szczepaniak.


Obaj kierowcy aut osobowych mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Obecnie warunki na drogach są trudne z uwagi na marznące opady deszczu ze śniegiem, o czym od wczoraj ostrzegają synoptycy. O ostrożność apeluje zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. 


Tagi: