close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Jedenastolatek z Borowa mistrzem Polski w kartingu halowym [AUDIO]

Jedenastolatek z Borowa mistrzem Polski w kartingu halowym [AUDIO]

Ogromnym sukcesem dla Przemysława Kulisia, mieszkańca Borowa, zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Kartingu Halowym – PIKC 2021. Jedenastolatek zdobył tytuł mistrza Polski na zawodach w Szczecienie. Osobiste gratulacje młodemu kierowcy złożył wójt Gminy Dobromierz - Jerzy Ulbin.
 
W mistrzostwach wzięło udział ok. 180 zawodników z całej Europy. Przemysław Kuliś wystartował w dwóch kategoriach wiekowych. Jedenastoletni kierowca został Mistrzem Polski w kategorii do lat 14 i osiągnął 5. miejsce w kategorii do lat 17. Łącznie ze Szczecina przywiózł 2 puchary i 8 medali.
 
Przemek Kuliś interesował się motorsportem od najmłodszych lat, oglądając u boku taty wyścigi bolidów. – Gdzieś kiedyś wyczytał, że żeby jeździć w Formule 1, to trzeba zacząć jeździć, jak się ma 8 lat – wspomina Krzysztof Kuliś, ojciec chłopca i podkreśla, że to był początek przygody Przemka z kartingiem.

Nastoletni kierowca zapowiada się na wschodzącą gwiazdę polskiego motorsportu, którego do tej pory wspierają jedynie rodzice, poświęcając m.in. wolny czas. – Póki co, finansujemy to sami na tyle, na ile możemy – tłumaczy Krzysztof Kuliś i nie ukrywa, że bardzo przydałaby się pomoc sponsorów.


Radości z sukcesu mieszkańca Borowa nie kryje Jerzy Ulbin, wójt Gminy Dobromierz.Jerzy Ulbin osobiście pogratulował młodemu mistrzowi Polski i przekazał mu nagrodę finansową.
 
Fot.: Jerzy Ulbin / FB


Tagi: