close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Jak Anita ze Strzegomia zrobiła wielką rzecz dla WOŚP w odległej Australii [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-02-04
  • whatshot 535
Jak Anita ze Strzegomia zrobiła wielką rzecz dla WOŚP w odległej Australii [FOTO]

Pod koniec stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała nie tylko w Polsce, ale też w wielu miejscach na świecie. Po raz siódmy zrobiła hałas w australijskim Melbourne. Dzięki pracy mocno zaangażowanych wolontariuszy o wielkich sercach, wśród których jest strzegomianka Anita Maiczek-Murawski, udało się zebrać ponad 14 694 dolarów australijskich.  Kwota, choć nie jest ostateczna, robi wrażenie!

Anita mieszka w Australii od 29 lat, a od kilku pokazuje, jak można pomagać na drugim krańcu świata. Był to jej szósty finał WOŚP.

- Praca wolontariusza zagranicą jest wyzwaniem. Aukcje, licytacje i zbiórki do skarbonek organizujemy sami. Mamy niewielki kapitał ludzi, ale jest w nas ogromne zaangażowanie, żeby wesprzeć dobrą akcję i naszych rodaków w Polsce – podkreśla Anita Maiczek–Murawski.

W orkiestrę angażuje się także bliski przyjaciel pani Anity, który własnoręcznie przygotowuje polską pajdę chleba ze smalcem. Przysmak cieszy się tak dużym powodzeniem na antypodach, że wspomniał o nim sam Jurek Owsiak w telewizyjnym programie.
 
Pochodząca ze Strzegomia wolontariuszka jest mocno zaangażowana i wkłada całe serce w organizację finału. Swoim entuzjazmem zaraża Polonię z Melbourne. Dzięki temu z roku na rok coraz więcej osób z ochotą włącza się w pracę, co przekłada się na coraz lepszy wynik finansowy zbiórki. 

fot.: Anita Maiczek-Murawski, Emi Photography


Tagi: