close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Inwestycje drogowe i rozbudowa kanalizacji priorytetami gminy Udanin w ramach Polskiego Ładu [VIDEO]

Inwestycje drogowe i rozbudowa kanalizacji priorytetami gminy Udanin w ramach Polskiego Ładu [VIDEO]

Gmina Udanin w ramach programu Inwestycji Strategicznych Polskiego Ładu postawiła na poprawę infrastruktury drogowej, rozwój kanalizacji oraz budowę obiektów rekreacyjno-sportowych. O szczegółach mówił w Rozmowie Dnia wójt gminy Udanin – Wojciech Płaziuk.

15 sierpnia br. upłynął termin składania przez samorządy wniosków do programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. Gmina Udanin złożyła w sumie trzy wnioski na realizację zadań podnoszących m.in. komfort mieszkańców. W pierwszym z nich gmina aplikuje o budowę boisk sportowych w Ujeździe Górnym oraz przy udanińskiej szkole, a także rewitalizację placów zabaw w 19 sołectwach. Kolejnym wnioskiem, złożonym w ramach programu Inwestycji Strategicznych jest propozycja rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w miejscowościach Pichorowice i Ujazd Górny.

- Trzecim, najważniejszym zadaniem, jakie chcemy zrealizować jest poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Udanin ze względów bezpieczeństwa, ale też ze względów estetycznych. Złożyliśmy wniosek na prawie 50 mln zł,  który zakłada przebudowę dróg gminnych, budowę chodników, przebudowę dróg transportu rolnego – tłumaczył w Rozmowie Dnia wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk.

Włodarz opowiedział także o nadchodzącym Święcie Plonów w gminie Udanin, które zaplanowano na najbliższą sobotę (28 sierpnia br.) i zaprosił na nie wszystkich słuchaczy.

- Część oficjalna rozpocznie się o godzinie 13.00 mszą świętą polową na placu sportowym w Ujeździe Górnym (…), następnie będą wręczane honorowe odznaczenia “Zasłużony dla rolnictwa” przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz odznaczenia „Zasłużony dla Gminy Udanin” nadawane przez Radę Gminy Udanin – wymieniał Wojciech Płaziuk.

Nie zabraknie także występów zespołów folklorystycznych, a gwiazdami wieczoru będą Marcin Malinowski, Gosia Pauka oraz zespół Komodo.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania całej audycji:


Tagi: