close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Gmina Dobromierz numerem 1 na Dolnym Śląsku [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-12-08
  • whatshot 912
Gmina Dobromierz numerem 1 na Dolnym Śląsku [AUDIO+FOTO]

1. miejsce na Dolnym Śląsku  i 15. miejsce w Polsce dla gminy Dobromierz to wynik w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”, w kategorii gminy wiejskie. Kapituła doceniła m.in. zdolność samorządu do zwiększania dochodów własnych i korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania.

Radości z wyniku nie kryje wójt Gminy Dobromierz Jerzy Ulbin, wskazując jednocześnie, że jest to ogromne wyróżnienie.


Redakcja „Rzeczpospolitej” od 17 lat ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, wskazując samorządy, które najlepiej dbają o swój rozwój. Warto w tym miejscu podkreślić, że ranking jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce, a opiera się na danych o wydatkach samorządu, usługach w zakresie edukacji, kultury, sportu, rekreacji, miejsc dla dzieci w przedszkolach, dostosowania do zmian klimatycznych, gospodarki wodno-ściekowej, zarządzania urzędem czy procesem uchwałodawczym.

Pozostałe gminy wiejskie z powiatu świdnickiego uplasowały się na wiele niższych pozycjach. Gmina Świdnica osiągnęła 256. miejsce, a gmina Marcinowice 346.  pozycję. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich najlepiej wypadł Żarów, zajmując 191. miejsce. Świdnica znalazła się na pozycji 195., Strzegom – 239., Świebodzice – 553., a Jaworzyna Śląska – 621.

Fot.: Gmina Dobromierz


Tagi: