close
Tanie Zaakwaterowanie
userad56
Reklama
userad57
Reklama
userad58
Reklama
userad59
Reklama
userad60
Reklama
userad61
Reklama
userad62
Reklama

Druhowie z Mrowin powitali nowy wóz strażacki [FOTO]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2025-11-16
  • whatshot 411
Druhowie z Mrowin powitali nowy wóz strażacki [FOTO]

Tabor druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach (gm. Żarów) powiększył się o nowy wóz bojowy. Średni samochów ratowniczo-gaśniczy kosztował blisko 1 milion 200 tysięcy złotych. Uroczyste powitanie auta odbyło się w sobotę, 15 listopada. Nie zabrakło czerwonych rac!

- To ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i realne wzmocnienie możliwości jednostki OSP Mrowiny – podkreśla burmistrz Żarowa, Przemysław Sikora. - Miałem zaszczyt przekazać ten samochód (...), wspólnie z: st. bryg. Pawłem Kalińskim – zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP, bryg. Łukaszem Grzelakiem – zastępcą komendanta powiatowego PSP – dodaje.
 
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM został zakupiony przez gminę Żarów. Na ten cel pozyskano dofinansowanie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy współudziale Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

fot. gmina Żarów


Tagi: