Druhowie z Mrowin powitali nowy wóz strażacki [FOTO]
Tabor druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach (gm. Żarów) powiększył się o nowy wóz bojowy. Średni samochów ratowniczo-gaśniczy kosztował blisko 1 milion 200 tysięcy złotych. Uroczyste powitanie auta odbyło się w sobotę, 15 listopada. Nie zabrakło czerwonych rac!
- To ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i realne wzmocnienie możliwości jednostki OSP Mrowiny – podkreśla burmistrz Żarowa, Przemysław Sikora. - Miałem zaszczyt przekazać ten samochód (...), wspólnie z: st. bryg. Pawłem Kalińskim – zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP, bryg. Łukaszem Grzelakiem – zastępcą komendanta powiatowego PSP – dodaje.
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM został zakupiony przez gminę Żarów. Na ten cel pozyskano dofinansowanie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy współudziale Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
fot. gmina Żarów
fot. gmina Żarów
Tagi:










