close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Dolnośląscy samorządowcy rozmawiali o funduszach europejskich w Strzegomiu [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-01-21
  • whatshot 291
Dolnośląscy samorządowcy rozmawiali o funduszach europejskich w Strzegomiu [AUDIO+FOTO]

Kilkudziesięciu samorządowców z Dolnego Śląska spotkało się w Strzegomiu, aby rozmawiać o możliwości finansowania projektów w ramach nowej perspektywy unijnej i funduszy europejskich na najbliższe lata. Na pytania i wątpliwości dolnośląskich włodarzy odpowiadał wicemarszałek Grzegorz Macko oraz eksperci z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.
 
Spotkanie w Strzegomiu było kolejną tego typu inicjatywą zorganizowaną na Dolnym Śląsku, po spotkaniu w Nowej Rudzie. -Uzyskaliśmy wiele wyjaśnień, które budziły nasz niepokój – podsumował konferencję Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

 


Goście z Urzędu Marszałkowskiego odpowiadali na wiele pytań stawianych przez samorządowców z subregionu wałbrzyskiego w kontekście funduszy europejskich dla Dolnego Śląska oraz programu Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. - Ogromne pieniądze, bo ponad 500 mln euro jest zaplanowane na wydatkowanie na południu województwa (...). Mamy zamiar ułatwić maksymalnie, jak to możliwe, korzystanie z tych środków włodarzom - zapewniał wicemarszałek Grzegorz Macko.
 Wicemarszałek zapowiedział nadchodzące konsultacje w sprawie możliwości finansowania projektów oraz zachęcał, by w razie pytań zwracać się do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.


Tagi: