close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Ci artyści odwiedzą Strzegom w 2022 roku [AUDIO+FOTO]

Ci artyści odwiedzą Strzegom w 2022 roku [AUDIO+FOTO]

Kulturalny rok 2022 w Strzegomiu wypełnią występy znanych i lubianych artystów. Wiadomo już, że na plenerowych imprezach w mieście pojawią się m.in. Golec uOrkiestra, Wilki, Enej, Smolasty i Roksana Węgiel.

22 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka na deskach Strzegomskiego Centrum Kultury pojawi się Eleni. Będzie to już kolejny występ artystki w mieście, która zawsze jest przyjmowana z wielką sympatią przez lokalną publiczność.


Źródło: Eleni - eleni.com.pl

6 marca z okazji Dnia Kobiet na deskach strzegomskiej sali widowiskowej wystąpi aktor i piosenkarz Piotr Polk, który tym razem zaśpiewa dla publiczności.


Źródło: Piotr Polk - wikipedia (Paweł Matyka)

Sezon letni i wakacyjny umilą strzegomianom cykliczne imprezy plenerowe, w tym Święto Granitu Strzegomskiego. – Pojawią się na Rynku mega gwiazdy – zapowiada Elżbieta Pienio ze Strzegomskiego Centrum Kultury i wymienia takich artystów, jak: Smolasty, Roksana Węgiel, Czadoman, Power Play, Dawid Kwiatkowski i Wilki.
Źródło:
Smolasty - wikipedia (Mirek Kaźmierczak), Roksana Węgiel - roksana-wegiel.pl, Dawid Kwiatkowski - MW Media (Andras Szilagyi)


Źródło: Wilki – wilki.com.pl, Czadoman - wikipedia (Sarecki), Power Play - power-play.pl

Przypadający na sierpień, jubileuszowy 30. Międzynarodowy Festiwal Folkloru przyniesie występy polskich i zagranicznych zespołów folklorystycznych. Tegoroczną gwiazdą festiwalu będzie Golec uOrkiestra, który gościł kilka lat temu w strzegomskiej Bazylice Mniejszej ze świątecznym koncertem.Źródło: Golec uOrkiestra – golec.pl (Joanna Nowicka)

Kulturalny rok w mieście zostanie zamknięty występem zespołu Enej w Bazylice Mniejszej. Formacja zaprezentuje wyjątkowe aranżacje najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.
Źródło: Enej - Piotr Ratuszyński


Tagi: