close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Charytatywny Halowy Turniej Piłkarski z rekordowym wynikiem zbiórki [FOTO]

Charytatywny Halowy Turniej Piłkarski z rekordowym wynikiem zbiórki [FOTO]

Członkowie Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football” z Wiesławem Żurkiem na czele po raz kolejny udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. W miniony weekend zorganizowali Charytatywny Halowy Turniej Piłkarski w Świdnicy, podczas którego zebrali 94 tys. zł na leczenie malutkiej Hani, córki aktualnego piłkarza I-ligowego GKS-u Katowice.

- Przeliczyliśmy pieniądze zebrane w sobotę podczas naszego Charytatywnego Halowego Turnieju Piłkarskiego oraz podczas kolacji, w której uczestniczyli goście naszej imprezy (…) i ogłaszamy oficjalnie – jest 94.761,00 zł – informuje w mediach społecznościowych Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” i dziękuje jednocześnie wszystkim, którzy przyczynili się do finansowego wyniku.

Pieniądze trafią na leczenie Hani, cierpiącej na dziecięce mózgowe porażenie czterokończynowe spastyczne, encefalopatie niedotlenieniowo-niedokrwienną, małogłowie oraz korowe zanurzenia widzenia (CVI). Warto w tym miejscu podkreślić, że ojciec dziewczynki – Adrian Błąd od lat wspierał świdnicką fundację nie tylko w charakterze piłkarza, ale także hojnego darczyńcy.

- Adrian, wiele razy w przeszłości udowadniałeś jako zawodowy piłkarz, że potrafisz być skromnym, zawsze gotowym do udzielania pomocy innym, chłopakiem. Kto jak kto, ale my coś o tym wiemy. Adi, dobro którego wcześniej inni doświadczyli z Twojej strony, w sobotę w Świdnicy wróciło do Ciebie. I to jest piękne – mówi Wiesław Żurek, prezes Fundacji.

Podczas imprezy rywalizowało ze sobą sześć drużyn: Przyjaciele Fundacji, Zagłębie Lubin, GKS Katowice, Partnerskie Kluby Biznesu, Przyjaciele Hani oraz Solsport. W organizowanych licytacjach pod młotek trafiły m.in. koszulki z autografami Roberta Lewandowskiego, Piotra Zielińskiego, Arkadiusza Milika, Marco Verattiego czy Jana Bednarka i Łukasza Fabiańskiego. W trakcie trwania turnieju Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” otrzymała również Srebrną Odznakę Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.


Tagi: