close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Charytatywne wydarzenia zasilą konta 5 potrzebujących strzegomian [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-01-20
  • whatshot 514
Charytatywne wydarzenia zasilą konta 5 potrzebujących strzegomian [FOTO]

5 lutego br. w Strzegomskim Centrum Kultury odbędzie się charytatywny spektakl, a dzień wcześniej na bieżni lekkoatletycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się 24-godzinny bieg. Dochód z imprez zasili konta pięciu potrzebujących strzegomian, którzy prowadzą zbiórki na leczenie.

W tym miejscu warto podkreślić, że wydarzenia były pierwotnie organizowane na rzecz Amelki Gmyrek, aby ostatecznie zamknąć zbiórkę na tzw. najdroższy lek świata. Na szczęście potrzebne 9,5 mln zł udało się zgromadzić wcześniej i dziewczynka będzie poddana specjalnej terapii genowej. W tym momencie organizatorzy imprez zdecydowali, że zebrane środki przekażą solidarnie na rzecz 5 potrzebujących mieszkańców gminy.


Na zdjęciu: Amelka Gmyrek i Edyta Woźniak (źródło: siepomaga.pl)

Pomoc otrzymają: Amelka Gmyrek na dalszą rehabilitację i konsultacje specjalistyczne, Marcelinka Andreasik na terapię nowotworu mózgu, Edyta Woźniak na specjalistyczną operację, Igor Turoń na rehabilitację i sprzęt medyczny oraz Maja Zadrożna na leczenie wielu schorzeń, z którymi zmaga się dziewczynka.


Na zdjęciu: Igor Toruń, Maja Zadrożna (źródło: sercadlamaluszka.pl) i Marcelinka Andreasik (źródło: siepomaga.pl)

Wydarzenia charytatywne będą rozgrywały się w trzech przestrzeniach. Na sali widowiskowej SCK odbędzie się przedstawienie pt. „Amelka i 9 wyzwań”, w którym wystąpią zawodowi aktorzy i zaproszeni goście, ale przede wszystkim mieszkańcy gminy Strzegom, a w tym samorządowcy, dzieci i młodzież. Spektakl będzie można również obejrzeć na specjalnym telebimie, który pojawi się na strzegomskim Rynku. Retransmisję poprzedzą plenerowe występy kół artystycznych oraz dzieci. Wydarzeniom będzie towarzyszył jarmark z animacjami dla najmłodszych oraz kulinariami, przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich.Dzień wcześniej rozpocznie się  24-godzinny bieg zainicjowany przez  prof. Jana Chmurę, w którym udział wezmą: Rafał Kubacki - mistrz świata i Europy w judo, Rafał Omelko - złoty medalista halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce, Wiesław Błach - medalista mistrzostw świata i Europy w judo, Renata Mauer- Różańska - multimedalistka olimpijska w strzelaniu z karabinka pneumatycznego, Tomasz Motyka - wicemistrz olimpijski w szermierce, Urszula Włodarczyk - mistrzyni Polski w trójskoku i siedmioboju.

Finał biegu odbędzie się w sobotę 5 lutego na strzegomskim Rynku.


Tagi: