close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Charytatywne morsowanie w Mściwojowie. 200 osób zanurzyło się dla Edyty Woźniak [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-02-05
  • whatshot 1026
Charytatywne morsowanie w Mściwojowie. 200 osób zanurzyło się dla Edyty Woźniak [AUDIO+FOTO]

Członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Goczałków „Kompas” w oryginalny sposób nagłośnili zbiórkę, prowadzoną na leczenie strzegomianki – Edyty Woźniak. 5 lutego zorganizowali charytatywne morsowanie w Mściwojowie. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, a około 200 śmiałków zanurzyło się w zimnej wodzie.

Karolina Jarosińska i Jacek Ślęczkowski ze stowarzyszenia „Kompas” informują, że frekwencja przeszła ich najśmielsze oczekiwania. – Teraz naszym marzeniem jest to, aby zebrać brakujące pieniądze i ostatecznie zamknąć zbiórkę na rzecz Edyty – dodaje Jacek Ślęczkowski.

Śmiałkowie, którzy zdecydowali się na lodowatą kąpiel, zgodnie podkreślają, że mieli frajdę z morsowania i jednocześnie pomagania osobie potrzebującej.

Na dobrą zabawę mogli liczyć także widzowie. Organizatorzy zapewnili konkursy, ciepły poczęstunek i wiele innych atrakcji.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Edyta Woźniak porusza się na wózku i zmaga z wieloma schorzeniami, które mogą jej odebrać możliwość samodzielnego funkcjonowania. Ratunkiem jest operacja, której koszt to aż 550 tys. zł. Na koncie zbiórki sporo brakuje, jednak to nie jedyny problem. W ostatnim czasie stan zdrowia kobiety gwałtownie się pogorszył, dlatego lekarze wyznaczyli termin zabiegu na 19 marca br. Edyta Woźniak informuje, że jest to prawdopodobnie ostatnia szansa na operację w tym roku.Żeby operacja doszła do skutku w wyznaczonym terminie, potrzebna kwota musi się znaleźć na koncie szpitala do 5 marca br.
 
Zbiórkę prowadzoną na rzecz Edyty Woźniak można wspomóc za pośrednictwem strony siepomaga.pl


Tagi: