close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Audiobook z historią astronomki Marii Kunic już w sieci! [AUDIO]

Audiobook z historią astronomki Marii Kunic już w sieci! [AUDIO]

Historia wybitnej, świdnickiej astronomki Marii Kunic doczekała się adaptacji w formie barwnego słuchowiska z autorską muzyką w tle. Postać zafascynowała kompozytora i producenta muzycznego Dariusza Miziarskiego, który wraz z małżonką Sylwią Miziarską stworzyli unikatowy audiobook, przybliżający działalność naukową oraz drogę do spełnienia marzeń astronomki.

Maria Kunic w XVII wieku mieszkała i rozwijała swoje pasje naukowe w Świdnicy. Była jedną z nielicznych kobiet, uznawaną przez elitę świata astronomii. Jej największym osiągnięciem było dzieło „Urania Propitia”, jako uproszczenie znanych na świecie tablic Keplera, opisujących prawa dotyczące ruchu planet.

Dariusz Miziarski, zafascynowany życiem świdnickiej astronomki, postanowił stworzyć audiobooka, w którym przybliża działalność naukową Marii Kunic, ale nie tylko.

-Jest to historia o osobie, która mimo przeciwności losu i niesprzyjających warunków otoczenia dążyła do realizacji swoich marzeń – wskazuje producent muzyczny.

Cała historia została przedstawiona w bardzo barwny i nieszablonowy sposób, zarówno pod kątem narracyjnym, muzycznym, jak i dźwiękowym.

Audiobook jest dostępny nieodpłatnie na stronie www.astronomicos.mizidarmusic.pl od 21 grudnia br., a niebawem zostanie również wydany w ekskluzywnej wersji na płycie, wraz z osobną ścieżką dźwiękową, napisaną specjalnie na potrzeby produkcji.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji z udziałem Dariusza Miziarskiego:


Tagi: