close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Adrian Kostera bije rekord świata w Świdnicy. Codziennie biega z mieszkańcami [AUDIO+FOTO]

Adrian Kostera bije rekord świata w Świdnicy. Codziennie  biega z mieszkańcami [AUDIO+FOTO]

365 Triathlon to najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie. Podjął się go sportowiec - ultra triathlonista Adrian Kostera. Jego cel to pokonać w ciągu roku dystans dłuższy od równika na Dolnym Śląsku. Jeden z etapów biegowych realizuje obecnie w Świdnicy.
 
1205 kilometrów w wodzie i ponad 31 tysięcy kilometrów na rowerze – te dwa etapy triathlonista ma już za sobą. Teraz realizuje kolejną fazę, w której ma do przebiegnięcia w sumie 7833 kilometrów. – Świdnica jest właśnie tym miejscem, gdzie cały luty będę pokonywał (…) dalszą część swojego wyzwania – informuje Adrian Kostera.


 


Adrian Kostera mówi, że na początku swój udział w wyzwaniu traktował, jako kaprys. Z czasem powstał konkretny przekaz dla innych, składający się z dwóch sloganów - „Jestem kimś więcej” i „Ograniczenia człowiek sam konstruuje”.
 
 
Świdnicki etap wyzwania rozpoczął się 3 lutego i potrwa do 1 marca. Zawodnik w tym czasie będzie codziennie pokonywać dystans 55 kilometrów alejkami Parku Centralnego. Podczas biegu, między godziną 9.00 a 17.00, każdy może dołączyć do Adriana i wspomóc go w trakcie aktywności.
 
W lutowe weekendy można oficjalnie wziąć udział w tym wydarzeniu zapisując się na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=9113. Wpisowe przeznaczone będzie w całości na cel charytatywny, a uczestnik otrzyma pakiet startowy z drobnymi upominkami, w tym również od miasta Świdnica.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Adrianem Kosterą w audycji To Warto Wiedzieć:fot. Mariusz Ordyniec


Tagi: