close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

51-letni strzegomianin kradł prąd. Teraz słono za to zapłaci!

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-10-05
  • whatshot 1581
51-letni strzegomianin kradł prąd. Teraz słono za to zapłaci!

Do 5 lat pozbawienia wolności i spory rachunek za prąd grozi 51-letniemu mieszkańcowi Strzegomia, który nielegalnie pobierał energię elektryczną. „Lewe” przyłącze odkryli przypadkiem policjanci.

Jak relacjonuje oficer prasowa świdnickiej komendy – mł. asp. Magdalena Ząbek, w poniedziałkowy wieczór do funkcjonariuszy z komisariatu w Strzegomiu dotarła informacja, że w jednym z mieszkań na terenie miasta trwa awantura domowa. - Mundurowi bezzwłocznie pojechali na miejsce i ustalili, że awantury nie było. Jednak na miejscu ujawnili nielegalnie przyłącze do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych – informuje rzeczniczka KPP w Świdnicy.

Mężczyzna został zatrzymany w sprawie. Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na sprawcy takiej kradzieży ciąży także obowiązek uiszczenia opłaty za nielegalny pobór energii, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Źródło: KPP w Świdnicy (opr. red.)


Tagi: