close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

300 osób weźmie udział w Aryzta Półmaraton Strzegom [AUDIO]

300 osób weźmie udział w Aryzta Półmaraton Strzegom [AUDIO]

8 października wystartuje jubileuszowa edycja jednej z największych imprez biegowych w powiecie świdnickim. Rozpoczęło się odliczanie do 5. edycji Aryzta Półmaraton Strzegom. Na liście jest już komplet - 300 uczestników.

Oprócz dystansu ponad 21 kilometrów, dla mniej zaprawionych biegaczy organizatorzy szykują Bieg Piekarza, a najmłodsi spróbują sił w Biegu Ciasteczkowym.

Szef Biura Zawodów, Edward Fedyczkowski, informuje, że podobnie jak w latach poprzednich, zawody rozpoczną się w strzegomskim rynku. Bieg będzie przebiegał po trasie z zamkniętym ruchem kołowym drogami gminy Strzegom i Dobromierz przez miejscowości: Żółkiewka, Żelazów, Godzieszówek, Roztoka, Jugowa oraz Tomkowice.


Każdy, kto weźmie udział w biegu, otrzyma pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. Najlepsi zaś otrzymają nagrody finansowe. 

Program

7:30-10:00 – Praca biura zawodów: weryfikacja i wydawanie pakietów.
10:30 – Bieg Ciasteczkowy.
11:00 – Półmaraton i Bieg Piekarza.
14:00 – Ceremonia dekoracji i zakończenie półmaratonu.
Biuro zawodów: Zespół Szkół w Strzegomiu – ul. Krótka 6.

Więcej informacji: https://aryzta-polmaraton.strzegom.pl/

Informacja o ograniczeniach w ruchu

W związku z organizacją V Aryzta Półmaraton Strzegom w dniu 8 października br. ograniczony będzie:
- wjazd na ul. Krótką – w godz. 7:30-16:30,
- wjazd do Rynku od strony ul. Bohaterów Getta i ul. Kościuszki w godz. 7:30-12:00, od strony ul. Świdnickiej i ul. św. Anny w godz. 10:00-12:00,
- w godz. 10:45-14:15 ograniczony będzie wjazd na trasę biegu przebiegającą przez ulice: Kościuszki (do skrzyżowania z ul. Niepodległości/ Bankowa), Niepodległości i droga przebiegająca przez Żółkiewkę, Żelazów, Godzieszówek, Roztokę, Jugową, Tomkowice, ulice: Jeleniogórska, Dolna i Boh. Getta.


Tagi: