close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Powstanie nowoczesne boisko przy strzegomskim LO! [AUDIO]

 Powstanie nowoczesne boisko przy strzegomskim LO! [AUDIO]

- Planem na rok 2021 było wybudowanie boiska i to niebawem się stanie – wskazał na antenie Przemysław Stempniewicz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Świdnickiego. W Rozmowie Dnia wziął udział także Tomasz Marczak, przewodniczący RM w Strzegomiu i dyrektor strzegomskiego LO.

– Czekaliśmy na ten obiekt bardzo długo i był naszym marzeniem. Będzie to boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią, z naturalnej trawy i  z pewnością posłuży licealistom w okresie od wiosny do jesieni, ale także będzie otwarte dla wszystkich mieszkańców – tłumaczył na antenie Tomasz Marczak.

W budżecie Powiatu Świdnickiego zabezpieczono na ten cel 750 tys. zł. Nowoczesny obiekt ma zastąpić mocno zużyte, asfaltowe boisko już z końcem lata tego roku.

Program był także podsumowaniem kadencji i działań radnych powiatowych, pochodzących z gminy Strzegom.

- Plan na 2021 rok jest taki, aby poprawić jakość dróg i chodników w gminie Strzegom. Nie ukrywam, że dbamy także o szkoły, które są pod organem prowadzącym, jakim jest powiat – mówił  Przemysław Stempniewicz.

Pojawił się także wątek związany ze współpracą strzegomskiej Rady Miejskiej z Radą Powiatu Świdnickiego.

- Jest to współpraca, nie ukrywam, trudna, ponieważ oczekiwania w stosunku do radnych powiatowych są duże, a mówię tu o drogach i chodnikach. To jednak nie jest tak, że my o te tematy nie zabiegamy. Złożona została dokumentacja związana np. z remontem drogi do Godzieszówka, jednak nie uzyskała dofinansowania od państwa. Sami, własnym budżetem nie wykonamy tych dróg, ponieważ budżet inwestycyjny powiatu zamyka się w 9 milionach na 2021 rok, co jest kroplą w morzu potrzeb remontów dróg powiatowych – dodał Przemysław Stempniewicz.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: